Viete čo znamenajú jednotlivé symboly na šperkoch? Milujete šperky, no zároveň chcete, aby vyjadrovali to, čím ste? Radi Vám objasníme jednotlivé symboly najčastejšie používané pri výrobe šperkov. Veríte v nekonečnú lásku, či energiu, ktorá človeka ovplyvňuje? Ešte predtým, ako sa rozhodnete pre svoj vysnívaný šperk, pozrite si jeho význam.

Nekonečno (infinity) : je symbolom nekonečnej energie 

Tento symbol vyjadrujuje nekonečný návrat od konca ku začiatku. Je to pre nás nevysvetliteľný matematický pojem, ktorý sa nedá spočítať ani zmerať. Ležatá osmička je stále sa rozpínajúci nekonečný vesmír. Alebo nekonečná láska k vášmu partnerovi, k deťom, k rodine. V tvare ležatej osmičky, bol vo starodávnych maľbách zobrazovaný had, ktorý požieral vlastný chvost. Tento alchymistický symbol cyklickéj podstaty veci bol nazývaný Uroboros. Pochádza zo starovekého Egypta.
Chcete svojej partnerke vyjadriť nekonečnú lásku, ktorú k nej cítite? Darujte jej šperk so symbolom, ktorý to povie za vás. Symbol nekonečna ako darček k narodeniu dieťaťa je tiež na mieste. Na túto príležitosť sa perfektne hodí náhrdelník či prsteň. Ležatá osmička bude takto symbolizovať kolobeh života. Symbol nekonečna sa taktiež skvele hodí aj na snubné či zásnubné prstene, ktorý symbol by predsa lepšie vyjadril vaše city, než práve nekonečno. ležatá osmička symbolizuje večnosť, nekonečnosť, prejav pevného vzťahu.

Strom života : je symbolom rodiny a vzájomnej prepojenosti

Symbol stromu života spája všetky formy stvorenia sa objavuje v mytológii, náboženstvách a filozofických tradíciách od nepamäti. Obraz silného kmeňa, zdravých, hlbokých koreňov a rozvetvenej, košatej koruny v sebe nesie čosi, čo k ľuďom prehovára bez ohľadu na kultúru, z ktorej pochádzajú.  Jednou z najčastejších interpretácií významu stromu života je prepojenie – zeme s nebom v smere vertikálnej línie od koreňov ku korune, i všetkého navzájom, v podobe spletitého ornamentu vetvenia. Znamená to, že nikdy nie sme sami, aj to, že nás formujú vzťahy so svetom okolo nás. Strom života taktiež charakterizuje rodinu, vetvy sú ako línie ľudského rodu. I napriek tomu, že sú početné, aby prežili, musia zostať v spojení s kmeňom a koreňmi. Iba tak sa zabezpečí, že nové generácie budú prinášať plody, ako tie pred nimi. Šperky s touto symbolikou preto podvedome prenášajú na svojho nositeľa silu, podporujú jeho energiu, a prinášajú mu šťastie. Ak sa tento šperk vaším amuletom, viera v jeho silu vám dopomôže k úspešnému dosahovaniu cieľov.

Srdce : je symbolom lásky

Srdce netreba extra predstavovať. Tento symbol je jedným z prvých symbolov používaných v šperkárstve. Vyjadruje lásku na všetkých úrovniach, ktoré existujú. Používa sa už od nepamäti, a to vo všetkých kultúrach. Šperk so srdcom sa hodí k vyjadreniu lásky.

https://www.kubitime.sk/eshop/strieborny-nahrdelnik-26/

https://www.kubitime.sk/eshop/strieborne-nausnice-so-zirkonom-34/

Kruh : je symbolom bohatstva

Je symbolom, večnosti ktorý nemá začiatok ani koniec. Práve preto stvárňuje dokonalosť, celistvosť a večnosť. Je považovaný aj za symbol bohatstva, a to nielen materiálneho, ale aj vnútorného, duchovného. Má ochrannú funkciu vďaka energii, ktorá v ňom neustále prúdi. Tento symbol sa často spája aj s vesmírom a meditáciou.

https://www.kubitime.sk/eshop/strieborny-nahrdelnik-17/

 

Štvorlístok : je symbolom šťastia 

Štvorlístok je veľmi známy a obľúbený symbol. Už ako deti sme ho zvykli hľadať v tráve, no nebolo vždy ľahké nájsť 4 listky, presne tak ako šťastie.. Podľa legendy má pôvod ešte v biblických časoch, kedy si ho vyhnaná Eva z raja priniesla na Zem so sebou. Jeho lístky symbolizujú štyri základné živly : oheň, vodu, zem a vzduch. Štvorlístok svojmu nositeľovi prináša šťastie vo všetkých oblastiach života, ale aj lásku, financie, či ochranu pred zlom.

https://www.kubitime.sk/eshop/strieborny-nahrdelnik-16/

Anjelské krídlo, anjel : je symbolom ochrany

Anjelské krídlo, alebo anjel  symbolom anjelskej ochrany, no má tiež liečivé účinky, najmä pri problémoch so stresom. Má hlavne duchovný charakter a medzi šperkami sa nachádza na prvých priečkach v obľúbenosti. Môže byť tiež pomyselnou pamiatkou na osobu, na ktorú nechce ich nositeľ nikdy zabudnúť. Pripomína nám to, že stále je tu niekto, kto nad nami drží ochranu.

https://www.kubitime.sk/eshop/strieborny-nahrdelnik-14/

Kríž : je symbolom ochrany a viery 

Je v prvom rade najpopulárnejším náboženským symbolom. Na kríži sa obetoval za nás Ježiš Kristus. Vďaka svojej jednoduchosti a čistým líniám si však získal mnoho ďalších priaznivcov. Kríž vstrebáva negatívnu energiu a premieňa ju na pozitívnu. Z toho dôvodu má ochrannú funkciu pred zlom. Veľmi často sa využíva aj v módnom priemysle nielen v podobe šperkov, ale aj vzor na oblečení. Tento symbol môžeme tiež pozorovať u mnohých známych osobností, ktoré ho nosia dlhé roky aj ako talizman.

https://www.kubitime.sk/eshop/strieborne-nausnice-so-zirkonom-54/

Motýľ : je symbolom nového života, zmeny v živote 

Motýľ je symbolom nových začiatkov, nových výziev, zmien. Tento symbol nás vyzýva zanechať za sebou staré veci a pripomína nám, že zdroj našej sily nosíme sami v sebe. Ako šperk je preto výborný najmä pri zmenách, či novej etape v živote. Pri jeho nosení môžete mať istotu, že jej štart bude mimoriadne úspešný. Motýľ so sebou nesie aj hravosť a ľahkosť, s ktorou prekonáte všetky prekážky. Je vhodným darčekom pre niekoho, kto si prechádza novymi životnými etapami, alebo zmenami.

https://www.kubitime.sk/eshop/strieborny-privesok-so-swarovski-kristalmi-13/

Trojuholník : je symbolom rodiny 

sa vďaka svojím trom stranám a trom vrcholom, ktoré ho tvoria, spája s číslom tri. Pôvodne má skôr kresťanský význam, pri ktorom symbolizuje Svätú trojicu, ale aj nasmerovanie a silu. Ak jeho špička smeruje nadol, stvárňuje ženský princíp (jin), naopak, ak je špičkou nahor vyjadruje plameň, a teda mužský oheň (jang). Prekrytie týchto dvoch trojuholníkov vytvára šesťcípu hviezdu, ktorá je známa ako Dávidova hviezda. Tá znamená prelínanie tvorivých a plodivých síl, ako aj symbol rodiny.

https://www.kubitime.sk/eshop/nausnice-guess-12/

 

Komentáre sú vypnuté.