Plánujete si kúpiť prsteň a neviete svoju veľkosť?

Poradíme Vám ako jednoducho viete zistiť správnu veľkosť prsteňa.

Najideálnejšie je zmerať si veľkosť priamo v našej predajni, kde Vám s meračmi na to určenými presne zistíme akú veľkosť potrebujete.

Poradiť si môžete i bez návštevy pobočky obchodu, stačí, keď s obdarovanou spoločne odmeriate niektorý z jej prsteňov, ktorý má vo svojej šperkovnici. Ale pozor, pri meraní prsteňov je potrebné zmerať vždy vnútorný rozmer, a to či zvolíte premeranie obvodu, alebo priemeru prsteňa. Čím je prsteň hrubší budete potrebovať väčšiu veľkosť, nakoľko širší prsteň prejde cez kĺb ťažšie. Rozmery merajte na milimetre.

Je dôležité vedieť, že na meranie prsteňa vplýva hneď niekoľko faktorov:

  1. teplota
  2. denná doba
  3. tehotenstvo
  4. veľkosť kĺbov

Prsteň je najlepšie merať teda počas dňa pri izbovej teplote. Meranie určite viackrát zopakujte. Ak si nie ste úplne istá veľkosťou, vždy sa prsteň ľahšie zmenšuje ako zväčšuje, preto je vždy lepšie objednať väčší.

MERANIE BEZ PRSTEŇA

Veľkosť môžete určiť pomocou merania obvodu prsta. Môžete použiť tenký povrázok alebo prúžok z papiera. Nezabudnite na to, že prsteň budete musieť pretiahnuť cez kĺb, povrázok/papierik preto príliš neuťahujte. Ak chcete kúpiť širší prsteň (6-8 mm a viac) zvoľte radšej o jedno číslo väčšiu veľkosť, nakoľko širší prsteň prejde cez kĺb ťažšie.

Pri zisťovaní veľkosti prsteňa je dôležité si uvedomiť, že studené a teplé prsty nie sú rovnako hrubé a ich obvod sa preto môže líšiť.

Teplé/studené prsty:
Veľkosť prsteňa by ste mali zisťovať vtedy, keď majú Vaše ruky normálnu teplotu a nie sú ani príliš teplé ani príliš studené. Pokiaľ by ste totiž zisťovali veľkosť prsteňa ak sú Vaše ruky studené, mohlo by sa stať, že prsteň Vám bude za normálnych okolností malý – a naopak.

Ako zmerať veľkosť prsteňa krok za krokom ( A ako to urobiť tajne ) | Mabell.sk

Veľkostná tabuľka

Komentáre sú vypnuté.